روی خط خبر

موضوع: تازه ترین های باشگاه استقلال منبع: فرتاک
امتیاز: 5 5

خبر "بباز، اما منطقی باش! | فرتاک ورزشی" از منبع فرتاک درتاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ مربوط به تیم استقلال با موضوع news-تازه ترین های باشگاه استقلال منتشر شد.

بباز، اما منطقی باش! | فرتاک ورزشی

این هفته در فوتبال اروپا اتفاقات عجیب زیادی رخ داد و بسیاری از بزرگان قاره سبز ناکام ماندند. فهرست تیم های مهمی که در معتبرترین لیگ های اروپایی شکست خوردند یا متوقف شدند طولانی است؛ از لیورپول و آرسنال و تاتنهام در انگلستان تا بایرن مونیخ در آلمان، از میلان و ناپولی در ایتالیا تا بارسلونا و اتلتیکو مادرید در اسپانیا.

این هفته در فوتبال اروپا اتفاقات عجیب زیادی رخ داد و بسیاری از بزرگان قاره سبز ناکام ماندند. فهرست تیم های مهمی که در معتبرترین لیگ های اروپایی شکست خوردند یا متوقف شدند طولانی است؛ از لیورپول و آرسنال و تاتنهام در انگلستان تا بایرن مونیخ در آلمان، از میلان و ناپولی در ایتالیا تا بارسلونا و اتلتیکو مادرید در اسپانیا. به گزارش فرتاک ورزشی، به هر حال این اتفاقات رخ می دهد و کامیابی و ناکامی دو روی سکه مسابقات فوتبال هستند. مهم اما نشان دادن واکنش مناسب به هر کدام از این دو رویداد است. در فوتبال ایران متاسفانه بسیار پیش می آید که مربیان پیروزی ها را به نام خودشان و تدابیر فنی و تاکتیکی شان سند بزنند، اما شکست ها مال بازیکن و داور و بدشانسی و رسانه ها است! شاید نگاهی به اظهارات سرمربیان ناکام اروپایی در مسابقات همین هفته، یک کلاس درس خوب در این مورد باشد. اروپایی ها چه گفتند؟تاتنهام دو بار تیر دروازه وستهام را لرزاند و نهایتا ۲ بر یک شکست خورد. ژوزه مورینیو، سرمربی این تیم به شدت تحت فشار است و خطر اخراج را حس می کند، اما این باعث نشد در مصاحبه اش رفتار غیرحرفه ای داشته باشد. مربی پرتغالی در مورد بازی گفت: «وقتی مرتکب اشتباه شوید مستحق مجازات هستید. وقتی ما دو اشتباه مرتکب شدیم، لیاقت دریافت دو گل را داشتیم.» دیگو سیمئونه، سرمربی اتلتیکو مادرید بعد از شکست ۲برصفر برابر لوانته گفت: «به دنبال عذر و بهانه نیستم و مربی باید راه حل پیدا کند. مسابقات لیگ همیشه همین طور است. در طول این مسابقات، همیشه سختی هایی هست و این برای همه تیم ها یکسان است. تیم ها و بازیکنانی که در لحظات سخت قوی ظاهر شوند، به هدف شان می رسند.» در همین اسپانیا رونالد کومان، سرمربی بارسا بعد از اشتباه کودکانه لنگله و تساوی یک - یک تیمش برابر کادیز گفت: «این یک ناامیدی بزرگ است. بازیکنان را به طور جداگانه سرزنش کنید و فقط تقصیر یک نفر نبود. ما باید بیش از اینها تمرین کنیم و انرژی بگذاریم.» مربیان ما چه می گویند؟جان به قربان فوتبال ایران که انگار در آن هیچ مربی ناکام و مقصری وجود ندارد! کافی است مثلا اظهارات محمود فکری، سرمربی استقلال بعد از ناکامی های این فصل را مرور کنید. به عنوان مشتی از خروار این بخش از مصاحبه فکری بعد از توقف خانگی استقلال برابر نفت آبادان را ببینید: «از سد حریف گذشتیم، اما از سد اشتباهات داوری نتوانستیم بگذریم. شمشیر را از رو برای ما بسته اند. معلوم است همه چیز از کجا آب می خورد. همه جوره تلاش می کنند استقلال نتیجه نگیرد.» فکری از این مصاحبه ها زیاد داشته، اما او تنها نیست. یحیی گل محمدی، سرمربی پرسپولیس هم با اینکه کمتر در موضع ناکامی بوده، اما در همان موارد نادر از توجیه و فرافکنی غافل نشده است. به عنوان مثال او بعد از شکست تیمش برابر آلومینیوم اراک، بخش زیادی از نشست خبری را به انتقاد از مهدی رسول پناه، عضو معزول هیات مدیره اختصاص داد. به این لیست بیفزایید امیر قلعه نویی را که بعد از چند سال ناکامی، اخیرا یک ساعت روی آنتن زنده پنج داور مطرح فوتبال ایران را به ضدیت با خودش متهم کرد. اگر بیاموزیم و تمرین کنیم که بعد از شکست اشتباهات را بپذیریم، گام اول را برای جبران ناکامی برداشته ایم.برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.

آخرین اخبار باشگاه استقلال، تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و استقلال آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار تیم استقلال در حوزه news-تازه ترین های باشگاه استقلال، نشر خبر " بباز، اما منطقی باش! | فرتاک ورزشی از منبع فرتاک. "

اخبار گوناگون

× ×