روی خط خبر

موضوع: تازه ترین های باشگاه استقلال منبع: خبرآنلاین
امتیاز: 5 5

خبر "دربی تهران و بازهم یک داستان قدیمی" از منبع خبرآنلاین درتاریخ ۱۳۹۸/۰۶/۱۳ مربوط به تیم استقلال با موضوع news-تازه ترین های باشگاه استقلال منتشر شد.

دربی تهران و بازهم یک داستان قدیمی

در آستانه دربی پایتخت بازهم بحث نحوه تقسیم بندی سکوها مطرح شده است.

عرفان حاج بابایی: بازهم دربی و بازهم بحث همیشگی 90-10. در حالی که این روزها فوتبال باشگاهی ایران تعطیل است و تیم ملی اردوی خود برای حضور در رقابت های مقدماتی جام جهانی 2022 را آغاز کرده،صحبت های روز گذشته رییس فدراسیون فوتبال در خصوص نحوه برگزاری دربی پایتخت یک بار دیگر بحثی قدیمی را در مورد این مسابقه بر سر زبان ها انداخت. بحث تقسیم بندی 90-10 تماشاگران در استادیوم آزادی به نفع تیمی که طبق قرعه میزبان دربی است.مهدی تاج روز گذشته گفت:« قطعا این بار قانون ۹۰ به ۱۰ درصد برای تماشاگران در دربی و بازی پرسپولیس با استقلال اجرا می شود. الکترونیکی شدن بلیت این فرصت را می دهد که قانون ۹۰ به ۱۰ عملیاتی شود.»بحث 90-10 کردن آزادی در بازی های دربی ریشه ای قدیمی دارد. اتفاقی که صد البته درست است و باید انجام شود اما با توجه به سابقه این امر در خصوص نحوه اجرای آن تردید هایی وجود دارد. نمونه بارز این اتفاق به فصل گذشته بر می گردد که سازمان لیگ بحث 90-10 را برای دربی مطرح کرد اما در نهایت به دلیل زیر بار نرفتن نهاد های انتظامی و برقرار کنندگان نظم مسابقه در نهایت بازی با همین شیوه سنتی 50-50 برگزار شد.از طرفی دیگر مهدی تاج در صحبت های خود به الکترونیکی شدن بلیت ها استناد کرده و معتقد است که این اتفاق فرصت برگزاری دربی به شیوه ای جدید را می دهد. نکته اما این جاست که طی سال های قبل هم بلیت فروشی الکترونیکی حداقل در استادیوم آزادی اجرا می شد اما بازهم در روز دربی کاستی های زیادی به چشم می خورد از جمله این که بارها و بارها هوادارانی که بلیت مسابقه را خریده بودند نتوانسته بودند وارد ورزشگاه شوند. نکته بعدی اینکه بلیت فروشی الکترونیکی تا پایان هفته دوم لیگ برتر حداقل در ورزشگاه آزادی نمره قبولی نگرفته و چه در بازی پرسپولیس-پارس جنوبی و چه در بازی استقلال-فولاد ایرادهایی جدی به چشم خورد که حتما باید تا زمان برگزاری دربی یعنی روز 31 شهریور حل شود.همچنین باشگاه استقلال که میزبان شهرآورد 90 خواهد بود به تازگی به تاریخ برگزاری دربی اعتراض کرده و می گوید که بازی باید در روز تعطیل برگزار شود. این صحبت به این معناست که آبی ها به عنوان میزبان دربی هفته چهارم قانون 90-10 را پذیرفته اند و از الان به فکر این هستند که اکثریت استادیوم آزادی را به تصرف خود دربیاورند و به همین علت هم به دنبال برگزاری بازی در روز جمعه هستند. با تمامی این اوصاف و مشکلاتی که مطرح شد باید دید سرنوشت این دربی به کجا خواهد رسید و آیا درنهایت این رویه سنتی که سال هاست بر فضای مسابقه استقلال و پرسپولیس حاکم است خواهد شکست یا خیر؟254 251

آخرین اخبار باشگاه استقلال، تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و استقلال آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار تیم استقلال در حوزه news-تازه ترین های باشگاه استقلال، نشر خبر " دربی تهران و بازهم یک داستان قدیمی از منبع خبرآنلاین. "

اخبار گوناگون

× ×