روی خط خبر

موضوع: تازه ترین های باشگاه استقلال منبع: خبرآنلاین
امتیاز: 5 5

خبر "گراندز رای فیفا علیه ایران رسید" از منبع خبرآنلاین درتاریخ ۱۳۹۹/۰۸/۱۶ مربوط به تیم استقلال با موضوع news-تازه ترین های باشگاه استقلال منتشر شد.

گراندز رای فیفا علیه ایران رسید

ورزش سه نوشت:فدراسیون فوتبال ایران ۴۱ روز فرصت برای اعتراض به رای صادر شده توسط قاضی هلندی پرونده مارک ویلموتس دارد.

گراندز رای ویلموتس و حکم قاضی ورنر به دست فدراسیون فوتبال ایران رسید. در این مدت تیم حقوقی دفتر ریاست جمهوری به همراه تیم حقوقی فدراسیون جلسات متعددی داشت و دفاتر حقوق ورزشی خارجی به یاری طلبیده شد.ایران ۲۱ روز مهلت اظهار تجدید نظر و ۱۰ روز بعد از لایحه اصلی، به اضافه ۱۰ روز فرصت دارد. در واقع ۴۱ روز فرصت اعتراض از زمان ارسال گرندز وجود خواهد داشت.علی ملیح زاده، مشاور حقوقی پرونده ویلموتس در مصاحبه با "ورزش سه" جزئیات قابل انتشار این پرونده حقوقی صحبت کرده است.اولین سؤال ما درباره علت رای فیفا و این خسارت چند میلیون دلاری است که او می گوید: «قابل پیش بینی بود که این رای بر چه اساس صادر شده است. در گراندز علت اصلی محکومیت این است: آقای ویلموتس اعلام کرده پنج ماه حقوق نگرفته ام. قرارداد ایشان ۲۲ می ثبت شده و تا یک نوامبر که فسخ شده، ایران پرداختی نداشته و ویلموتس بر همین مبنا شکایت کرده و قاضی ورنر هم نظر ویلموتس را پذیرفته است.»اما بند خبرساز قرارداد ویلموتس و کلمه OR A CERTAIN FEE که بحث های بسیاری بر مبنای آن صورت گرفته است؛ به گفته ملیح زاده، قاضی ورنر تاکید داشته چون شرطِ دوجانبه نبوده وقعی به آن نمی گذارد.او در ادامه می گوید: «اما در CAS قانونی که مدنظر قرار می گیرد احتمالا همین خواهد بود و در آنجا به این مسئله رسیدگی خواهد شد. مثال ملموس در رای پروپئیچ، بازیکن سابق استقلال است که اساس صدور رای نهایی همین موضوع قانون مدنی ۱۶۳ سوئیس است و شرط مورد توجه قرار گرفته، اگرچه نظر فیفا برخلاف این موضوع بود.»از وی درباره احتمال برد ایران سؤال می کنیم که عنوان می کند: «واقع بینانه اش این است که مبانی رای فیفا متزلزل است و محکومیت، قابل دفاع از سوی ایران قابل دفاع است.»ملیح زاده با اشاره به اینکه احتمال تقلیل نیز وجود دارد، در خصوص موضوعات مرتبط با پرونده مثل تحریم ها ابراز کرد: «بنای ما بر این هست که در مورد جزئیات فعالیت و دفاع خیلی ورود نکنیم؛ به خصوص که طرف مقابل حتما به دنبال استفاده است.»نکته دیگر هم پرداخت مبلغی به ویلموتس است، درحالی که او قراردادش را لغو کرده بود. این حقوقدان ورزشی می گوید: «فدراسیون برای نشان دادن حسن نیت، پول را بعد از فسخ به ویلموتس پرداخت کرده بود که این موضوع می تواند در رای نهایی قابل توجه باشد.»251 41

آخرین اخبار باشگاه استقلال، تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و استقلال آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار تیم استقلال در حوزه news-تازه ترین های باشگاه استقلال، نشر خبر " گراندز رای فیفا علیه ایران رسید از منبع خبرآنلاین. "

اخبار گوناگون

× ×