روی خط خبر

موضوع: تازه ترین های باشگاه استقلال منبع: خبرآنلاین
امتیاز: 5 5

خبر "اعتراضات ایرلند وارد روز ششم شد؛ واکنش بوریس جانسون" از منبع خبرآنلاین درتاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ مربوط به تیم استقلال با موضوع news-تازه ترین های باشگاه استقلال منتشر شد.

اعتراضات ایرلند وارد روز ششم شد؛ واکنش بوریس جانسون

ایسنا نوشت: ایرلند شمالی برای ششمین روز متوالی، شاهد درگیری های خشونت آمیزی بوده که روز چهارشنبه با ربودن و آتش زدن یک اتوبوس توسط معترضان همراه شد. طبق گزارش ها، راننده اتوبوس و یک روزنامه نگار در این سانحه زخمی شده اند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، معترضان این وسیله نقلیه دوطبقه را در بلفاست به سرقت بردند و سپس چندین بطری حاوی مواد آتش زا را در آن رها کرده و این اتوبوس را در تقاطعی به آتش کشیدند. ظاهراً راننده این خودرو هم هدف حمله قرار گرفته است.به گزارش روزنامه آیریش میرور، یک عکاس خبری که در حال پوشش حملات بوده نیز توسط معترضان مورد حمله قرار گرفته است.علاوه بر این، معترضان پس از سوزاندن تایرها و سطل آشغال ها در نزدیکی دروازه های بین "شانکیل رود"- از مناطق مخالف جدایی ایرلند شمالی از بریتانیا- و "لانارک وی"- از مناطق ملی گرا و طرفدار استقلال ایرلند شمالی- در بلفاست شمالی، این دروازه ها را آتش زدند.درگیری های خیابانی با پلیس نیز در برخی بخش های ایرلند شمالی درگرفت و معترضان به سمت مأموران سنگ پرتاب کردند. طبق گزارش اسکای نیوز، از زمان آغاز ناآرامی اخیر، بیش از ۴۰ مأمور پلیس زخمی و ۹ نفر نیز بازداشت شده اند.بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا "صحنه های خشونت" در ایرلند شمالی را محکوم کرد و از طرفین خواست مخالفت ها را "از طریق گفت وگو، و نه جنایات خشونت آمیز" حل کنند.وی در توییتر نوشت: عمیقاً نگران صحنه های خشونت در ایرلند شمالی، به ویژه حملات به نیروهایی که از مردم و کسب وکارها حفاظت می کنند، حملات به یک راننده اتوبوس و حمله به یک روزنامه نگار هستم. شیوه حل اختلافات از طریق گفت وگو است، نه جنایات خشونت آمیز.آشوب در بخش های طرفدار بریتانیا در ایرلند شمالی و در بحبوحه ظهور تنش های پسا-بریگزیت در این منطقه بالا گرفته است. بسیاری از اتحادیه های طرفدار بریتانیا، به شدت مخالف موانع تجاری جدیدی هستند که به عنوان بخشی از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، بین ایرلند شمالی و سایر مناطق بریتانیا وضع شده و هشدار داده اند که نارضایتی آن ها ممکن است به خشونت منجر شود.311311

آخرین اخبار باشگاه استقلال، تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و استقلال آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار تیم استقلال در حوزه news-تازه ترین های باشگاه استقلال، نشر خبر " اعتراضات ایرلند وارد روز ششم شد؛ واکنش بوریس جانسون از منبع خبرآنلاین. "

اخبار گوناگون

× ×