روی خط خبر

موضوع: تازه ترین های باشگاه استقلال منبع: خبرآنلاین
امتیاز: 5 5

خبر "چالش تازه قوه قضاییه با وکلا: باید آیین نامه کانون وکلا اجرا شود" از منبع خبرآنلاین درتاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ مربوط به تیم استقلال با موضوع news-تازه ترین های باشگاه استقلال منتشر شد.

چالش تازه قوه قضاییه با وکلا: باید آیین نامه کانون وکلا اجرا شود

فارس نوشت: قائم مقام معاونت حقوقی و امور مجلس قوه قضاییه، بر اجرای قاطع و کامل آیین نامه اجرایی استقلال کانون وکلا مصوب ۱۴۰۰ تأکید کرد.

در همایش برخط معاونان روسای کل دادگستری استان ها در امور وکلا که امروز دوشنبه (۲۸ تیرماه) در محل معاونت برگزار شد، حجت الاسلام و المسلمین مهدی هادی با اشاره به تصویب آیین نامه مذکور توسط ریاست وقت قوه قضاییه و لازم الاجرا شدن آن از تاریخ ۱۴۰۰/۴/۲ خاطرنشان کرد: بالغ بر ۸۰ درصد آیین نامه اجرایی اخیر پیشنهاد کانون های وکلا و همچنین انعکاس دهنده آیین نامه اجرایی مصوب ۱۳۳۴ است.وی با بیان اینکه بنا به تصریح آیین نامه اخیرالتصویب آیین نامه های اجرایی مصوب ۱۳۳۴ و مصوب ۱۳۸۸، نسخ شده است، افزود: قوه قضاییه مصمم به اجرای آیین نامه اجرایی استقلال کانون وکلا مصوب ۱۴۰۰ است و تخطی از اجرای آن پذیرفتنی نیست. قائم مقام معاونت حقوقی و امور مجلس قوه قضاییه در ادامه به برخی مطالب که بعضا توسط کانون های وکلا در پی تصویب و ابلاغ آیین نامه مصوب ۱۴۰۰ مطرح شده است اشاره و خاطرنشان کرد: هر چند دستگاه قضایی همواره بر ایجاد فضای تعاملی با کانون های وکلا استقبال می کند، اما در اجرای دقیق این آیین نامه از تاریخ تصویب و ابلاغ نیز تردیدی به خود راه نخواهد داد. هادی با بیان اینکه آیین نامه اخیر از ظرفیت های لازم و مطلوب به خصوص در ابعاد نظارتی برخوردار است، گفت: اختیارات لازم در خصوص نظارت بر اجرای آیین نامه به روسای کل دادگستری ها تفویض شده است و معاونان مربوط نیز بر حسن اجرای آیین نامه باید اهتمام حداکثری داشته باشند. قائم مقام معاونت حقوقی و امور مجلس قوه قضاییه در پایان خاطرنشان کرد: قوه قضاییه در عین حال که بر اجرای دقیق آیین نامه تأکید دارد از ایجاد فضای تعاملی در خصوص رفع ابهامات کانون های وکلا در این خصوص و اهتمام در راستای بررسی سوالات مطرح شده و ارائه پاسخ مناسب و راهگشا استقبال می کند.در این همایش که به صورت مجازی و از طریق ویدیو کنفرانس برگزار شد، معاونان روسای کل دادگستری استان ها در امور وکلا ضمن تأکید بر اجرای دقیق آیین نامه و ضرورت ایجاد تعامل سازنده با کانون های وکلا در این راستا، به طرح مطالب و پرسش های مربوط پرداختند که از سوی مدیران حاضر در جلسه از جمله قائم مقام معاونت حقوقی و امور مجلس، مشاور معاون اول قوه قضاییه، مشاور معاون حقوقی و امور مجلس و مدیر نظارت بر وکلا، مشاوران، کارشناسان و مترجمین رسمی قوه قضاییه پاسخ هایی به صورت مشروح ارائه شد.47231

آخرین اخبار باشگاه استقلال، تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و استقلال آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار تیم استقلال در حوزه news-تازه ترین های باشگاه استقلال، نشر خبر " چالش تازه قوه قضاییه با وکلا: باید آیین نامه کانون وکلا اجرا شود از منبع خبرآنلاین. "

اخبار گوناگون

× ×