روی خط خبر

موضوع: تازه ترین های باشگاه استقلال منبع: خبرآنلاین
امتیاز: 5 5

خبر "واکنش هند به اعتراضات قزاقستان" از منبع خبرآنلاین درتاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ مربوط به تیم استقلال با موضوع news-تازه ترین های باشگاه استقلال منتشر شد.

واکنش هند به اعتراضات قزاقستان

ایرنا نوشت: وزارت امورخارجه هند روز دوشنبه اعلام کرد، ما به عنوان یک شریک نزدیک و دوست قزاقستان، مشتاق تثبیت زود هنگام وضعیت این کشور هستیم.

به گزارش خبرگزاری یونایتد نیوز هند، آریندام باغچی سخنگوی وزارت امور خارجه هند دوشنبه تصریح کرد: دهلی نو تحولات اخیر قزاقستان را از نزدیک دنبال می کند.وی با بیان اینکه هماهنگی اتباع هند با مقام های قزاقستان به تضمین امنیت آن ها کمک کرده است گفت، به آنها توصیه می شود دستورالعمل های امنیتی محلی را رعایت کنند و برای هر گونه کمکی با سفارت هند در تماس باشند.اعتراض ها در چند شهر قزاقستان از ۲ ژانویه (۱۲ دی) آغاز و اندک اندک به شورش جمعی منجر شد به طوری که مراکز دولتی در چند شهر، هدف غارتگران قرار گرفت.درگیری های خشونت بار منجر به کشته و زخمی شدن شمار زیادی شد.توقایف رئیس جمهور قزاقستان از سازمان پیمان امنیت جمعی به رهبری روسیه درخواست کمک کرد که نیروهای روسیه به قزاقستان اعزام شدند. سازمان پیمان امنیت جمعی (CSTO) در سال ۱۹۹۲ تأسیس شد و در حال حاضر شامل ارمنستان، بلاروس، روسیه، تاجیکستان، قزاقستان و قرقیزستان است. سازمان پیمان امنیت جمعی با هدف "تقویت صلح، امنیت و ثبات در منطقه و جهان، حفاظت جمعی از استقلال و تمامیت ارضی کشورهای عضو" تأسیس شده است.311311

برچسب ها:

آخرین اخبار باشگاه استقلال، تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و استقلال آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار تیم استقلال در حوزه news-تازه ترین های باشگاه استقلال، نشر خبر " واکنش هند به اعتراضات قزاقستان از منبع خبرآنلاین. "

اخبار گوناگون

× ×