روی خط خبر

موضوع: تازه ترین های باشگاه استقلال منبع: خبرآنلاین
امتیاز: 5 5

خبر "روزنامه جمهوری اسلامی: نباید ایران را به روسیه سنجاق کنیم/ کمک به روسیه در جنگ اوکراین، ورود به گرداب خطرناک است" از منبع خبرآنلاین درتاریخ ۱۴۰۱/۰۵/۰۴ مربوط به تیم استقلال با موضوع news-تازه ترین های باشگاه استقلال منتشر شد.

روزنامه جمهوری اسلامی: نباید ایران را به روسیه سنجاق کنیم/ کمک به روسیه در جنگ اوکراین، ورود به گرداب خطرناک است

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: این روزها زمزمه های خطرناکی درباره جنگ اوکراین و نسبت ایران با این جنگ گفته می شود و مطالبی در این زمینه نوشته می شود که با هیچیک از معیارهای قانونی، شرعی، اخلاقی و مواضع صریح اعلام شده توسط مسئولین نظام جمهوری اسلامی منطبق نیستند.

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: این روزها زمزمه های خطرناکی درباره جنگ اوکراین و نسبت ایران با این جنگ گفته می شود و مطالبی در این زمینه نوشته می شود که با هیچیک از معیارهای قانونی، شرعی، اخلاقی و مواضع صریح اعلام شده توسط مسئولین نظام جمهوری اسلامی منطبق نیستند.از سخنان و نوشته های بعضی از همان افراد و مواضع بعضی از همان جریان های خارج از دولت ولی مدعیان همراهی با دولت، هرچند نه با صراحت ولی به صورت ضمنی، بوی نوعی تمایل به همراهی با روسیه در جنگ اوکراین به مشام می رسد. بعضی از این افراد تلاش می کنند پیروزی احتمالی اوکراین در این جنگ را یک خطر برای ایران قلمداد کنند و از این طریق به این نتیجه برسند که ایران باید به روسیه کمک کند تا در جنگ اوکراین پیروز شود. این، یک تفکر بسیار خطرناک است که می تواند کشور ما را در گردابی عمیق فرو ببرد و گرفتار چنان مشکلاتی کند که تا ده ها سال قابل جبران نباشند. عقلای کشور همواره بر نفی جنگ و همراهی با جنگ افروزان تأکید کرده اند و درخصوص حمله نظامی روسیه به اوکراین نیز مسئولان ارشد نظام بارها اصل جنگ را نامطلوب و زیانبار دانسته اند. این، یک موضع کاملاً منطقی و منطبق بر موازین است که منافع ملی کشور را صیانت می کند و هرچه غیر از این باشد برخلاف منافع ملی است. اقتضای منافع ملی ایران اکنون اینست که از فرصت پیش آمده در اثر اختلافات شدید میان روسیه و غرب به ویژه اروپا حداکثر بهره برداری را در زمینه های اقتصادی و سیاسی به عمل بیاوریم. اروپا اکنون در اثر کاهش صادرات سوخت از روسیه به این قاره، به ما نیاز دارد. ما با برآورده کردن این نیاز می توانیم امتیازهای موردنظرمان را از اروپا بگیریم و بسیاری از مشکلات سیاسی در زمینه های مختلف ازجمله برجام را حل کنیم.اگر در روابط با اروپا با مشکل بدعهدی مواجه هستیم، این مشکل را با روسیه و بطور کلی بلوک شرق هم داریم. فهرست بدعهدی های روسیه در روابطش با ایران طی دو قرن اخیر نشان می دهد روس ها در صدر فهرست عدم وفای به عهد قرار دارند. بنابراین، بهیچوجه به نفع ما نیست که سرنوشت خودمان را با اقدامات خطرناکی از قبیل همراهی با روسیه در جنگ با اوکراین – به هر شکل آن – گره بزنیم.ما به جای اینکه خودمان را به روسیه سنجاق کنیم، باید سیاست سنجاق شدن به این و آن را دون شأن ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی بدانیم و با عملی ساختن سیاست موازنه، رابطه معقولی با شرق و غرب در چارچوب منافع ملی و استقلال در روابط خارجی که جان مایه سیاست «نه شرقی – نه غربی» است، داشته باشیم تا بتوانیم عزت و اقتدار این ملت و این کشور را حفظ کنیم.23302

آخرین اخبار باشگاه استقلال، تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و استقلال آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار تیم استقلال در حوزه news-تازه ترین های باشگاه استقلال، نشر خبر " روزنامه جمهوری اسلامی: نباید ایران را به روسیه سنجاق کنیم/ کمک به روسیه در جنگ اوکراین، ورود به گرداب خطرناک است از منبع خبرآنلاین. "

اخبار گوناگون

× ×