روی خط خبر

موضوع: تازه ترین های باشگاه استقلال منبع: خبرآنلاین
امتیاز: 5 5

خبر "حکم سرطان عادلانه‌تر بود - خبرآنلاین" از منبع خبرآنلاین درتاریخ ۱۳۹۷/۰۸/۱۷ مربوط به تیم استقلال با موضوع news-تازه ترین های باشگاه استقلال منتشر شد.

حکم سرطان عادلانه‌تر بود - خبرآنلاین

کامبیز نوروزی حقوقدان و نویسنده در یادداشتی در کانال تلگرامی اش با عنوان «حکم سرطان عادلانه تر بود» درباره حمید هوشنگی روزنامه نگار تازه درگذشته نوشته است.

حمید هوشنگی بعد از سال ها مبارزه با سرطان و چهار سال کشیدن بار اتهام و محکومیتی ناحق و ناروا ، از زندان تن رهید. معاون ستاد تبلیغات جنگ ، روزنامه نگاری کهنه کار که در اوج فعالیت های ایرنا ، بار بزرگی از کارهای خبر و تحلیل ایرنا را خصوصاً در آشفته بازار دهه ۶۰ با همکاران دیگری چون احمد بورقانی به دوش کشید. خاطرات حرفه ای اش از سال های انقلاب و جنگ نظیر نداشت . نمی دانم آن ها را جایی نوشته است یا نه که گنجینه اند.بعد از بازنشستگی شبه اجباری ، به کارهای خودش رسید. اما در این میان همچنان روح و جانش خبرنگار ماند. از منتقدین سرسخت و جدی روزنامه نگاران و رسانه هایی بود که با بودجه های دولت های دیگر پنجه به رخسار کشور و ملت ایران می کشند. به رغم بیماری همچنان می نوشت . بیشتر در صفحه فیس بوکش می نوشت . نقدهای او بر جهت گیری های ضد ایرانی بی بی سی ، خیلی بر آنها گران آمد . یادداشت های او در افشای بودجه سعودی تلویزیون ایران اینترنشنال از مهم ترین مطالبی بود که وابستگی این تلویزیون به پول های بی حساب سعودی را از پرده بیرون آورد و مسئولان این تلویزیون را سخت عصبانی کرد . بسیار به ایران و استقلال ایران دل بسته بود.اگرچه سال ها از بازنشستگی اش می گذشت اما همیشه یک خبرنگار تمام عیار حرفه ای بود. چه در فهم خبر. چه در ارزیابی خبر و چه در تحلیل اخبار و چه در حفظ استقلال حرفه ای و شجاعت و آزادگی اش . خودش و خبرش را نفروخت به هیچ چیز.از همه جالب تر پرونده ای بود که تقریباً همزمان با بیماری در دادگاه انقلاب علیه او تشکیل شد. نتیجه اش شد حکم دو سال زندان . او از سال ۹۳ باید هم با دادگاهی روبرو می شد که با عزم به زندانش داشت و هم با سرطانی می جنگید که مروّت سرش نمی شود. ۴ سال برای عدالت و انصاف در دو سو جنگید . ممنوع الخروج شد. همین چند هفته پیش ، در حالی که بیماری تمام جسم اش را تسخیر کرده بود، اجرائیه ای به دستش رسید که بیا برای اجرا حکم و تحمل حبس ! و او محبوس چنگال سرطان بود. ۴ سال زندگی او بین بیمارستان و دادسرا و دادگاه گذشت . ۴ سال او میان محکمۀ پزشکانی که تلاش برای رهایی اش از سرطان داشتند و قضاتی که تلاش برای حبس اش می کردند رفت و آمد. او که مدام با مخالفان نظام سروکله می زد و پته آن ها را بر آب می ریخت ، در حکمی شگفت انگیز ، به دوسال حبس محکوم شد بخاطر " تبلیغ علیه نظام " و "اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی ". شگفت آور است . با همه اینها خودش در فیس بوکش نوشت : «حکم قطعی شده محکمه را رسانه ای نکردم، هنوز هم بر این باورم که مجامع باصطلاح حقوق بشری اکثراً سیاست بازند و آماده غوغاسالاری. هرگز نمی خواستم داستان محاکمه من، قطعه هیزمی شود که بیشتر این مجامع مایلند برای ویرانی ایران از آن استفاده کنند.»حالا دستگاه چنین آدمی را به چنان اتهامی محکوم می کند . هرچه بود گذشت. حمید هوشنگی به وساطت مرگ آزاد ماند، همانگونه که زندگی کرده بود. حکم سرطان عادلانه تر بود.انّا لله و انّا اِلَیه راجِعوُن۲۴۱۲۴۱

آخرین اخبار باشگاه استقلال، تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و استقلال آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار تیم استقلال در حوزه news-تازه ترین های باشگاه استقلال، نشر خبر " حکم سرطان عادلانه‌تر بود - خبرآنلاین از منبع خبرآنلاین. "

اخبار گوناگون

× ×