روی خط خبر

  • لیگ
  • پارس فوتبال
  • محروم شدن پرسپولیس و استقلال از آسیا نه به نفع ما و نه به نفع فیفا است

موضوع: لیگ منبع: پارس فوتبال
امتیاز: 5 5

خبر "محروم شدن پرسپولیس و استقلال از آسیا نه به نفع ما و نه به نفع فیفا است" از منبع پارس فوتبال درتاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۱۹ مربوط به تیم استقلال با موضوع lig-لیگ منتشر شد.

محروم شدن پرسپولیس و استقلال از آسیا نه به نفع ما و نه به نفع فیفا است

علی کفاشیان با بیان اینکه محروم شدن پرسپولیس و استقلال از آسیا نه به نفع ما و نه به نفع فیفا است، مدعی شد که این موضوع بهترین فرصت برای حرکت به سمت ساختار حرفه ای است.

نوشته واکنش پرمفهوم رئیس پیشین فوتبال ایران به حذف استقلال و پرسپولیس از آسیا اولین بار در پارس فوتبال | خبرگزاری فوتبال ایران | ParsFootball پدیدار شد.

علی کفاشیان با بیان اینکه محروم شدن پرسپولیس و استقلال از آسیا نه به نفع ما و نه به نفع فیفا است، مدعی شد که این موضوع بهترین فرصت برای حرکت به سمت ساختار حرفه ای است. خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام : کفاشیان رئیس پیشین فدراسیون فوتبال مدعی شد که محروم شدن پرسپولیس و استقلال از آسیا نه به نفع ما و نه به نفع فیفا است و این موضوع بهترین فرصت برای باشگاه ها است تا به سمت ساختار حرفه ای خود بروند.علی کفاشیان در خصوص اینکه سالهای قبل چگونه مجوز حرفه ای سرخابی ها صادر می شد، اظهار داشت:این بخش در زمان قبل هم به باشگاهها ابلاغ می شد و AFC به ما مهلت می داد تا این مشکلات را حل کنیم. فکر می کنم AFC و بخش هایی که نظارت داشتند مدت زیادی را صبر کردند و در آخر تصمیم گرفتند که سرخابی ها را از لیگ قهرمانان حذف کنند. مواردی بود که نیاز به مجوز دولت داشت اما این کارها انجام نمی شد.وی افزود:محروم شدن پرسپولیس و استقلال از آسیا از لحاظ مالی و غیره به نفع ما و فیفا نیست. این موضوع بهترین فرصت برای باشگاه ها است تا به سمت ساختار حرفه ای بروند و قوانین لازم را اصلاح کنند. مدیران باشگاه ها نباید به فکر بازی های تیم باشند. فکر نمی کنم در هیچ ساختار حرفه ای دو تیم زیر نظر یک نفر باشد و ساختارهایی مانند بحث مالکیت و حق پخش و مباحث مالیاتی باید درست شوند.رئیس سابق فدراسیون فوتبال ادامه داد:وقتی شخصی مالکیت یک باشگاه را برعهده می گیرد باید طی یک یا دو سال ببیند که اوضاع چگونه است. آنها می توانند در باشگاه خود آکادمی تشکیل دهند و برای آنها وقت بگذارند و این اشتباه است که مدیران باشگاه ها به دنبال تیم هستند و با مربیان تیم درگیر می شوند و این زیبنده باشگاههای فوتبال ما نیست. زمانی که در فدراسیون دوومیدانی بودم زمینی در آفتاب انقلاب گرفتیم و قصد ساخت آن را داشتیم. این زمین ۷۷ هزار متر بود و آن را به پرسپولیس دادیم و با توجه به این که کسی به این زمین حتی نگاه نمی کرد به زمین دوومیدانی تبدیل شد. مدیر باید به فکر ساختار باشگاه باشد.کفاشیان در مورد انتقاد یکی از پیشکسوتان فوتبال که گفته بود اگر علی کفاشیان در چهار سال اول نتوانست این مشکلات را حل کند پس چرا دوباره این مسئولیت را برعهده گرفت عنوان کرد:یکسری کارها دست رئیس فدراسیون نیست و ما آنچه در توانمان بود انجام دادیم تا کارها به درستی پیش برود. برای مثال زمانی که تیم خارجی به مسابقه در مشهد آمده بود درها را بسته بودند و اجازه ورود به آنها ندادند و یا اجازه ورود به کسی در آزادی را هم نمی دادند، در این شرایط هیچ کاری از دست رئیس فدراسیون برنمی آید. رئیس فدراسیون تلاش می کند که کارها رو به جلو برود.وی که با رادیو تهران گفت و گو می کرد، در خصوص اینکه اگر اساسنامه فدراسیون فوتبال تصویب نشود، این موضوع باعث می شود که کل فوتبال ما از ریل خارج شود، گفت:متأسفانه در آینده جام جهانی را در پیش داریم وقطعا اگر این مشکلات حل نشود جلوی ما را برای حضور در جام جهانی می گیرند. همین اتفاق برای پرتغال هم رخ داده بود و فیفا به آنها اعلام کرده بود اگر مشکلاتتان حل نشود نمی گذاریم به جام جهانی بروید. از همین الان باید هشدارهای لازم را به مسئولان بدهیم. فیفا می تواند در حوزه خود مخالفت کند، همانطور که در فدراسیون فوتبال مجمع می تواند یک باشگاه و یک عضو را تعلیق کند و نمی تواند در تشکیلات فدراسیون و فوتبال بیاید، فیفا هم می تواند اعلام کند اگر مشکلاتتان حل نشود نمی توانید در مقابل تیم های خارجی قرار بگیرید.

آخرین اخبار باشگاه استقلال، تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و استقلال آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار تیم استقلال در حوزه lig-لیگ، نشر خبر " محروم شدن پرسپولیس و استقلال از آسیا نه به نفع ما و نه به نفع فیفا است از منبع پارس فوتبال. "

اخبار گوناگون

× ×