روی خط خبر

  • لیگ
  • پارس فوتبال
  • ۴.۵ درصد از مجموع سهام استقلال و پرسپولیس در اختیار تیم فتح الله زاده و رویانیان

موضوع: لیگ منبع: پارس فوتبال
امتیاز: 5 5

خبر "۴.۵ درصد از مجموع سهام استقلال و پرسپولیس در اختیار تیم فتح الله زاده و رویانیان" از منبع پارس فوتبال درتاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ مربوط به تیم استقلال با موضوع lig-لیگ منتشر شد.

۴.۵ درصد از مجموع سهام استقلال و پرسپولیس در اختیار تیم فتح الله زاده و رویانیان

در زمان مدیریت محمد علی آبادی در سازمان تربیت بدنی 2.5 درصد از سهام استقلال به علی فتح الله زاده و هیئت مدیره او و 2 درصد از سهام پرسپولیس به محمد رویانیان و سه نفر از اعضای هیئت مدیره آن واگذار شده است تا سرخابی ها مطلقا دولتی نباشند.

نوشته ناگفته ای بزرگ از مالکیت استقلال و پرسپولیس ؛ پای فتح الله زاده و رویانیان هم در میان است ! اولین بار در پارس فوتبال | خبرگزاری فوتبال ایران | ParsFootball پدیدار شد.

در زمان مدیریت محمد علی آبادی در سازمان تربیت بدنی ۲.۵ درصد از سهام استقلال به علی فتح الله زاده و هیئت مدیره او و ۲ درصد از سهام پرسپولیس به محمد رویانیان و سه نفر از اعضای هیئت مدیره آن واگذار شده است تا سرخابی ها مطلقا دولتی نباشند. خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام : شاید نمی دانستید اما ۴.۵ درصد از مجموع سهام دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در اختیار اشخاص است.در مدارک ارائه شده از سوی دو باشگاه پرسپولیس و استقلال به کمیته حرفه ای سازی فدراسیون فوتبال ایران، چنین قید شده که وزارت ورزش مالک ۹۷.۵٪ از سهام استقلال و ۹۸٪ از سهام باشگاه پرسپولیس است.تحقیقات خبرنگار ما در این زمینه به اینجا رسید که در زمان تصدی محمد علی آبادی، رییس سازمان تربیت بدنی و تغییرات مربوط به سهامی و مالکیت باشگاه، ۹۷.۵٪ از سهام باشگاه استقلال و ۹۸٪ از سهام باشگاه پرسپولیس به اسم سازمان تربیت بدنی در می آید و درصد باقی مانده (۲.۵٪ باشگاه استقلال و ۲٪ باشگاه پرسپولیس) به نام افراد حاضر در هیئت مدیره دو باشگاه می شود.علی فتح الله زاده، مرحوم منصور پورحیدری، خسرو دانشجو، امیدوار رضایی و سعید نفریه، هر یک نیم درصد از سهام باشگاه استقلال را در اختیار دارند. در باشگاه پرسپولیس هم محمد رویانیان به اضافه سه نفر از اعضای هیئت مدیره وقت (شامل مرحوم جعفر کاشانی) مالک دو درصد از باشگاه پرسپولیس هستند که این موضوع در اوراق رسمی باشگاه به ثبت رسیده است.نکته جالب اینکه از بین سهامداران فعلی باشگاه استقلال و پرسپولیس دو نفر در گذشته و این سهام به ورثه آنها تعلق خواهد گرفت و در صورت خصوصی سازی، اگر این ورثه تقاضای سهم خود را کنند، باشگاه چاره ای جز تمکین نخواهد داشت.نکته مهم اینکه تاکنون موضوع ثبت سهام برای افراد مسئله ای برای این دو باشگاه ایجاد نکرده و این نفرات که ارزشمندترین سهام باشگاهی ایران را به نام خود دارند، تحرکی در جهت نقد کردن یا انتقال آن به افراد دیگر انجام نداده اند که البته باید در این باره خود آنها توضیح بدهند.محمد رویانیان و علی فتح الله زاده در آن دوران مدیران عامل باشگاه پرسپولیس و استقلال بودند که هر یک نیم درصد سهام را به نام خود دارند.پیش از این تصور می شد دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، به صورت مطلق دولتی هستند که با انتشار اظهارنامه ای که این دو باشگاه به کمیته حرفه ای سازی فرستاده اند، مشخص می شود ۹ سهامدار جز نیز در مالکیت این دو باشگاه حضور دارند.هنوز مشخص نیست که آیا انتقال سهام از نظر اداری تخلف است یا نه.

آخرین اخبار باشگاه استقلال، تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و استقلال آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار تیم استقلال در حوزه lig-لیگ، نشر خبر " ۴.۵ درصد از مجموع سهام استقلال و پرسپولیس در اختیار تیم فتح الله زاده و رویانیان از منبع پارس فوتبال. "

اخبار گوناگون

× ×