روی خط خبر

موضوع: لیگ منبع: سرپوش
امتیاز: 5 5

خبر "فدراسیون ادعای فرهنگ‌سازی را کم داشت" از منبع سرپوش درتاریخ ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ مربوط به تیم استقلال با موضوع lig-لیگ منتشر شد.

فدراسیون ادعای فرهنگ‌سازی را کم داشت

این اولین تصویر از لیگ برتر بود، تصویری زشت و گوشه ای از واقعیت؛ سرگردانی به دلیل اختلال در سایت بلیت فروشی، گیت های قفل شده و تماشاگرانی که در صحنه هایی برخورنده به ورزشگاه راه می یافتند. ویدئوهایی که از ورود تماشاگران به ورزشگاه دست به دست می شدند، بیننده را عصبی می کردند.تماشاگران بازی پرسپولیس - پارس جم باید از لای گیت های قفل شده رد می شدند و انگار محکوم به سینه خیز برای تماشای فوتبال باشند. تصاویری زشت و زننده و دور از شأن تماشاگران. شبیه اینها در تبریز برای تماشاگران استقلال هم تکرار شد. این فقط تصویر کوتاهی از آغاز لیگ برتر بود که نشان می داد تماشاگران برای تماشای فوتبالی که هزینه هایش را از جیب و موبایل خود می پردازند، دچار چه مصیبتی می شوند.باشگاه های صنعتی در ایران از بودجه های عمومی بهره مند هستند یا استقلال و پرسپولیس که بخش بزرگی از درآمدشان را هواداران (اغلب ناخواسته) توسط حساب مخابراتی خود پرداخت می کنند.اغلب مالکان تیم های خصوصی در یک دهه اخیر هم که سرانجام خبر اختلاس و پولشویی و دستگیری و اعدام و زندان شان را شنیدیم و معلوم شد هزینه های باشگاهداری را چگونه از جیب مردم می پرداختند اما تماشاگران حتی برای تماشای بازی تیم هایی که خودشان مخارج آنها را می پردازند احترام نمی بینند و با بدترین رفتارها و از زیر گیت های قفل شده باید به ورزشگاه بروند یا ساعت ها گرفتار اختلال سایت فروش بلیت باشند.فراموش نکنیم که آخرین بار بحث ها درباره سایت فروش بلیت این بود که فدراسیون فوتبال مجوز برداشت مبلغی خارج از عرف بابت خدمات فروش بلیت را به یک شرکت بخشیده بود، در حالی که سایت های فروشنده بلیت کنسرت ها حتی یک سوم آن مبلغ را برای خدمات فروش دریافت نمی کنند.لیگ برتر ماه ها به تعویق افتاد و فدراسیون فوتبال از استانداردسازی حرف زد اما سرانجام در هفته اول لیگ برتر صحنه ها شرم آور بودند و استانداردسازی هم به یک شوخی تبدیل شد. سازمان لیگ که فتاحی سخنگوی آن شده تازه می گوید باید صبور باشید تا به استانداردها برسیم اما او نمی گوید چرا با تعویق لیگ و وعده ها و هزاران مصاحبه در وصف تغییرات، هیچ نشانی از استانداردسازی در هفته اول لیگ دیده نشد؟ تماشاگران مستقیم و غیرمستقیم پرداخت کننده تمام هزینه های این فوتبال هستند اما حتی به اندازه همین آقای فتاحی برای تعیین خواسته های خود در فوتبال صاحب حق نیستند. حتی به اندازه همین آقای فتاحی نمی توانند آسان به ورزشگاه راه پیدا کنند و فتاحی می خواهد برای آنها فرهنگ سازی کند تا در آینده گیت ها یکباره قفل نشوند و سایت فروش بلیت دچار اختلال نشود و لابد تماشاگران با فرهنگی بالاتر از زیر میله های آهنی گیت به ورزشگاه بروند!هم آن برخوردها با تماشاگران در ورزشگاه ها زننده است و هم این حرف های کارمند سازمان لیگ که از فرهنگ سازی حرف می زند برخورنده است. به نظر راهی جز شرمگین شدن باقی نمانده، کاری که بعید است مسئولان این اتفاقات به آن فکر کنند.بی احترامی به تماشاگر اولین تصویری بود که در هفته اول لیگ برتر به نمایش گذاشتند، نمایشی از واقعیت و زشتی. تکرار این رفتارها را می توان پیش بینی کرد. یک ویدئوی یک دقیقه ای از عبور تماشاگران با آن همه مشقت از زیر میله های آهنی گیت می توانست به استعفای مدیری که مقصر رخ دادن این اتفاق بود، منجر شود اما برای این استعفاها هنوز به قول کارمند سازمان لیگ فرهنگ سازی نشده است!فرشاد کاس نژاد

آخرین اخبار باشگاه استقلال، تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و استقلال آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار تیم استقلال در حوزه lig-لیگ، نشر خبر " فدراسیون ادعای فرهنگ‌سازی را کم داشت از منبع سرپوش. "

اخبار گوناگون

× ×