روی خط خبر

موضوع: تازه ترین های باشگاه استقلال منبع: طرفداری
امتیاز: 5 5

خبر "آخرین قهرمانی پاس در فوتبال ایران با خداداد عزیزی و جواد نکونام | 17 سال پیش در چنین روزی" از منبع طرفداری درتاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ مربوط به تیم استقلال با موضوع news-تازه ترین های باشگاه استقلال منتشر شد.

آخرین قهرمانی پاس در فوتبال ایران با خداداد عزیزی و جواد نکونام | 17 سال پیش در چنین روزی

روزی که پاس با هدایت مجید جلالی و مدیریت مصطفی آجورلو و البته در ادامه موفقیت هایش با همایون شاهرخی، قهرمان لیگ برتر ایران شد، کمتر کسی فکر می کرد این آخرین قهرمانی قطب سبز پایتخت باشد.به گزارش طرفداری، لیگ سوم صحنه رقابت داغ پاس جلالی و استقلال قلعه نویی بود که به رنگ سبز تمام شد و این آخرین عنوان قهرمانی پاس و آخرین برگ از درخشش تیم پاس تهران در مسابقات فوتبال لیگ ایران بود و بعد از آن دیگر هیچ گاه شاهد قهرمانی پاس در سطح اول فوتبال ایران نبودیم.بعد از درخشش پاس در لیگ سال 83-82 این تیم رفته رفته افت کرد و سپس امتیاز تیمی خود را به شهرستان همدان واگذار کرد و دیگر کسی سراغی از پاس بزرگ و تاریخ غنی این تیم نگرفت، تیمی که با چند نسل ستاره خدمات بزرگی به فوتبال ملی ایران هم داشت و همین حالا عنوان آخرین تیم قهرمان ایران در جام های باشگاهی فوتبال در آسیا در اختیار همین تیم است.پاسی ها در نسل های مختلف فوتبال شان 2 قهرمانی در جام تخت جمشید با رضا قفلساز، مجید حلوایی، حسین گازرانی، مهدی دینورزاده، محمود حقیقیان، ایرج دانایی فرد، محمد صادقی، مهدی مناجاتی، همایون شاهرخی، حسین فرکی، بهروز صحابه، کمال خلیلیان، بهتاش فریبا و... تحت هدایت حسن حبیبی داشتند اما قبل از آن مردانی مثل محمود یاوری، حشمت مهاجرانی، محمد رنجبر، اصغر شرفی و... هم در این تیم بازی کرده بودند.نسل درخشانی که در دهه 50 گاهی پیراهن قرمز هم می پوشید.آنها 2 بار لیگ تخت جمشید را فتح کردند.پاس در اواخر دهه شصت و اوائل دهه هفتاد بار دیگر قدرتنمایی کرد و 2 بار قهرما ن لیگ و یک بار قهرمان آسیا شد. در آن تیم هم بهزاد غلامپور، رضا رضایی منش، محمد خاکپور، مارکار آقاجانیان، محمد شهبندیان، حمید استیلی، وحید امیری، اکبر یوسفی، آرش نوآموز، مهدی تار تار، علیرضا حکیم زاده، اصغر مدیر روستا، محسن گروسی و... بازی می کردند. سرمربی این تیم فیروز کریمی بود.این نسل بزرگ، آخرین قهرمانان آسیا بودند.بعد از پاس 71 دیگر تیمی از ایران قهرمان آسیا نشد.البته از این تیم استیلی وخاکپور ومارکار جداشده بودند.آخرین تیم قهرمان پاس تیمی بود که با مربیگری مجید جلالی و بازی بزرگانی مثل حسن رودباریان، نیما نکیسا، بهروز رهبری فرد، علی جانملکی، مهدی هاشمی نسب، میثم منیعی، هادی شکوری، جواد نکونام، خداداد عزیزی، عباس آقایی، ایمان رزاقی، آرش برهانی و... در روز 14 اردیبهشت با برد 5 بر صفر برابر استقلال اهواز عنوان قهرمانی را در مسابقات لیگ سوم حرفه ای به دست آورد. آنها در 26 بازی لیگ آن سال 53 امتیاز به دست آوردند.امروز تیم نحیف پاس همدان در لیگ دسته دوم ایران حضور دارد و خاطرات آن تیم دوست داشتنی رفته رفته از ذهن فوتبال پاک می شود.

آخرین اخبار باشگاه استقلال، تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و استقلال آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار تیم استقلال در حوزه news-تازه ترین های باشگاه استقلال، نشر خبر " آخرین قهرمانی پاس در فوتبال ایران با خداداد عزیزی و جواد نکونام | 17 سال پیش در چنین روزی از منبع طرفداری. "

اخبار گوناگون

× ×