روی خط خبر

موضوع: تازه ترین های باشگاه استقلال منبع: طرفداری
امتیاز: 5 5

خبر "آخرین حضور قانونی بانوان در بازی های باشگاهی / چهل سال قبل در چنین روزی" از منبع طرفداری درتاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۱۶ مربوط به تیم استقلال با موضوع news-تازه ترین های باشگاه استقلال منتشر شد.

آخرین حضور قانونی بانوان در بازی های باشگاهی / چهل سال قبل در چنین روزی

چهل سال پیش، روز 16 مهر سال 1360، بانوانی که برای تماشای بازی استقلال و پرسپولیس به ورزشگاه آزادی رفتند، نمی دانستند در آینده از آنها به عنوان آخرین بانوانی که در یک بازی باشگاهی کنار آقایان روی سکوهای ورزشگاه آزادی نشستند، یاد خواهد شد.به گزارش طرفداری، در این بازی پرسپولیس و استقلال در مسابقات فوتبال باشگاه های تهران با هم روبرو می شدند.گزارش بازی پرسپولیس و استقلال در روز 16 مهر ماه 1360 به نقل از دنیای ورزش​​​​​​بازی به تساوی 0-0 منجر شد و داور بازی محمد صالحی داور بزرگ دهه پنجاه و شصت بود. بازیکنان 2 تیم هم در این روز نفرات زیر بودند:پرسپولیس:دروازه بان: وحیدقلیچمدافعان: روح الله عبادزاده، محمد پنجعلی، حسین کاشی نژاد، روح الله عبادزادهخط میانی: محمد مایلی کهن، ضیا عربشاهی، حمید درخشان و عباس کارگرخط حمله: علی پروین و غلامرضا فتح آبادیاستقلال:دروازه بان: ناصر حجازیمدافعان: شاهین بیانی، رضا رجبی، سعید مراغه چیان، اصغر حاجیلوخط میانی: رضا نعلچگر، بهتاش فریبا، شاهرخ بیانی، غلامرضا برهان زادهخط حمله: عبدالعلی چنگیز، عزیز دسترستعویض: رضا احدی به جای شاهرخ بیانی و پرویز مظلومی به جای برهان زادهنکته مهمی که درباره این بازی می توان اشاره کرد، آخرین حضور بدون محدودیت بانوان در ورزشگاه بود، بعد از این بازی باز هم زنان در ورزشگاه حضور پیدا می کردند اما این حضور بدون مجوز بود تا این که حضور بانوان به طور کل ممنوع شد. در دهه هشتاد زمزمه های حضور دوباره بانوان شنیده و طلسم برای تنها یک بازی شکسته شد، سپس یک دهه بعد الزام فیفا باعث برگشتن خانم ها به ورزشگاه شد اما این حضور با محدودیت فضای حضور آنها توام بود و بانوان باید در جایگاه های محصور شده ای جدا از آقایان در ورزشگاه حضور پیدا کنند، البته این محدودیت فعلا تنها برای بازیهای ملی رسمی شکسته شده است.

آخرین اخبار باشگاه استقلال، تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و استقلال آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار تیم استقلال در حوزه news-تازه ترین های باشگاه استقلال، نشر خبر " آخرین حضور قانونی بانوان در بازی های باشگاهی / چهل سال قبل در چنین روزی از منبع طرفداری. "

اخبار گوناگون

× ×