روی خط خبر

موضوع: تازه ترین های باشگاه استقلال منبع: ورزش سه
امتیاز: 5 5

خبر "گزارش : استراماچونی به دنبال تغییر سبک " از منبع ورزش سه درتاریخ ۱۳۹۸/۰۶/۲۰ مربوط به تیم استقلال با موضوع news-تازه ترین های باشگاه استقلال منتشر شد.

گزارش : استراماچونی به دنبال تغییر سبک

در هفته گذشته روزبه چشمی قرارداد خود را با آبی ها تمدید کرد تا استقلال به ترکیب مورد علاقه کادر فنی نزدیک تر شود.

به گزارش "ورزش سه"، اصرار استراماچونی در این روزها بر تمدید قرارداد چشمی و خرید یک مهاجم خارجی دیگر پرده از ایده جدید سرمربی برای آرایش تیمی استقلال برمی دارد.استراماچونی از روزی که تمرینات استقلال را شروع کرد ترکیب ها و چینش های مختلفی را در بازی های دوستانه و رسمی امتحان کرده است.در ابتدا بازی با دو هافبک دفاعی و پس از اضافه شدن علی کریمی با تک هافبک دفاعی و دو هافبک باکس تو باکس سعی کرد به آرایش دلخواه نزدیک شود. ولی مشکل اصلی ترکیب استقلال همچنان سرعت در قسمت بالای زمین است. به زبان ساده تر استقلال از نداشتن وینگرهای سرعتی و تخصصی رنج می برد و استراماچونی برای حل این مشکل احتمالا تصمیم دارد از وریا غفوری در راست و میلیچ یا زکی پور در چپ به عنوان وینگ بک استفاده کند. و برای این کار نیاز دارد به سیستم ۳۵۲ شیفت کند. تمدید با روزبه چشمی و اصرار استراماچونی بر اینکه روزبه برای پست مدافع میانی اضافه شده نه هافبک دفاعی شاید بر همین اساس باشد.برای اجرای دفاع سه نفره روزبه چشمی انتخاب هوشمندانه ای به نظر می رسد. روزبه تجربه بازی در پست مدافع میانی و هافبک دفاعی را دارد و با توجه به شناختی که روزبه از فضا در زمین مسابقه دارد حضورش در خط دفاعی کمی هافبک ها را آزادتر خواهد کرد و در زمان بازسازی بخشی از مسئولیت های هافبک دفاعی را می توان به او محول کرد.نکته مهم بعدی، تصمیم استراماچونی در مورد خرید یک مهاجم خارجی دیگر است. شاید از نگاه هواداران، استقلال پس از جدایی پاتوسی نیاز به خرید یک هافبک بازیساز (atacking midfilder) داشته باشد. ولی کادر فنی آبی ها با توجه به شناختی که از ظرفیت فنی تیم خود پیدا کرده است، تصمیم دارد یک مهاجم سریع و خلاق به اسکواد خود اضافه کند تا برای ساخت بازی خود بر اساس چیدمان ۳۵۲ یک مکمل کارآمد برای دیاباته داشته باشد.از سویی استراماچونی در تیم های اینتر و اودینزه بار ها بازی با ۳ مدافع میانی را امتحان کرده است و برای ساخت بازی بر اساس این چیدمان تجربه کافی را دارد.البته نمی توان ریسک بازی با آرایشی نا آشنا برای بازیکنان را دست کم گرفت و در شرایطی که استقلال در دو بازی اول خود هم نتیجه دلخواه را نگرفته است و تمرینات پیش فصل را هم بر اساس چیدمان های دیگر تمرین کرده است شاید ریسک تغییرات بیشتر هم باشد. ولی استراماچونی در فوتبال ایتالیا هیچگاه به عنوان یک مربی محافظه کار شناخته نمی شود و هیچ بعید نیست که به سرعت شاهد تغییرات سبک بازی استقلال باشیم.احسان صدری

آخرین اخبار باشگاه استقلال، تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و استقلال آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار تیم استقلال در حوزه news-تازه ترین های باشگاه استقلال، نشر خبر " گزارش : استراماچونی به دنبال تغییر سبک از منبع ورزش سه. "

اخبار گوناگون

× ×