روی خط خبر

موضوع: تازه ترین های باشگاه استقلال منبع: ورزش سه
امتیاز: 5 5

خبر "var در بازی ایران – کره به داور وسط گزارش نمی‌دهد " از منبع ورزش سه درتاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ مربوط به تیم استقلال با موضوع news-تازه ترین های باشگاه استقلال منتشر شد.

var در بازی ایران – کره به داور وسط گزارش نمی‌دهد

  در بازی ایران – کره جنوبی برای اولین بار در فوتبال ایران از سیستم کمک داور وید ئویی استفاده می شود اما اعلام شده در این بازی سیستم آفلاین خواهد بود. 

به گزارش "ورزش سه"، خداداد افشاریان – رییس کمیته داوران در مصاحبه با رادیو تهران در این باره توضیح داد وگفت: اکنون کشور بزرگ ایران هیچ مشکلی برای استفاده از VAR ندارد و از هر لحاظ مانند مسائل فنی، جایگاه، اتاق VAR، تجهیزات ... آماده این امر هستیم. اکنون مشکل ما در مورد AFC و فیفا است و توپ در زمین ما نیست بلکه در زمین کنفدراسیون آسیا است. منظور از سیستم آنلاین این است که مانند بازی با امارات داورانی که در اتاق VAR نشسته اند بتوانند پس از آنالیز صحنه ها چنانچه اتفاقی در بازی می افتد که نیاز به استفاده از سیستم مذکور دارد، در همان لحظه به داور گزارش داده تا داور وسط تصمیم نهایی را درباره وی ای آر بگیرد. در سیستم آفلاین همان کارها انجام می شود اما هیچ گونه گزارشی به داور بازی نخواهیم داد. اگر قرار باشد فردی هم در جایگاه یا اتاق VAR بنشیند، داوران خود ما می نشینند و فیلم ها را ضبط می کنند اما هیچ گونه تصمیمی درباره گزارش آنی و فوری به داور اعلام نمی کنند.او هم چنین این توضیحات را ارایه داد: آمادگی استفاده از VAR را داریم، اما تاکنون نامه نگاری با AFC و فیفا نکرده ایم. داوران VAR در AFC و فیفا مشخص هستند و اگر قرار باشد به ایران اعزام شوند، باید ابلاغ قبلی برای اعزام آنها وجود داشته باشد تا برای آنها ویزا بگیریم. شرکتی که اکنون با آن قرارداد بسته ایم یکی از معتبرترین شرکت ها در این زمینه است. اما شرکتی که AFC با آنها برای مسابقات جام جهانی قرارداد بسته شرکت دیگری است که به خاطر مسائل تحریم نمی توانیم با آن قرارداد ببندیم.این مشکل حقوقی را باید AFC و فیفا حل کنند، اما آمادگی استفاده VAR از را داریم. یکی از مدیران شرکت تحت قرارداد ما چهار پنج روز دیگر برای رسیدگی به استفاده از سیستم مذکور در مسابقات لیگ ما به ایران می آید و ان شاءالله بتوانیم در برخی از ورزشگاه های دیگرمان هم این کار را انجام بدهیم.خداداد افشاریان در پاسخ به این سوال که آیا بعد از بازی با کره جنوبی تجهیزات VAR از استادیوم آزادی خارج خواهد شد یا نه؟ گفت: این سیستم تا آخرین بازی تیم ملی در ورزشگاه آزادی در مقدماتی جام جهانی در ایران می ماند، سپس امیدواریم با همین تجهیزات با کیفیت لیگ را هم برگزار کنیم. اگر با سازمان لیگ به توافق نهایی برسیم این تجهیزات در کشورمان می ماند.او در خصوص استفاده از این سیستم در بازی های لیگ برتر هم توضیح داد و گفت: به هیچ وجه نمی توان این کار را انجام داد. بازی هایی که قرار است سیستم VAR در آن انجام شود بازی هایی است که گزارش شان را به فیفا ارسال کرده و درباره آن قرارداد می بندیم. وقتی در بازی های تیم ملی از این سیستم استفاده می کنیم، بدون مجوز فیفا نمی توان در یک بازی پرسپولیس یا استقلال سیستم را در ورزشگاه آزادی اجرا کرد. حتی اگر درباره بازی ای لیگ برتر برای استفاده از VAR قرارداد ببندیم باید درباره بازی های حذفی هم این کار را انجام بدهیم. پروسه خاص و مشخص قانونی وجود دارد و فقط می توان در بازی هایی که با فیفا و شرکت مذکور قرارداد بسته ایم از این سیستم استفاده کرد. در سایر مسابقات نمی توان این کار را انجام داد.

آخرین اخبار باشگاه استقلال، تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و استقلال آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار تیم استقلال در حوزه news-تازه ترین های باشگاه استقلال، نشر خبر " var در بازی ایران – کره به داور وسط گزارش نمی‌دهد از منبع ورزش سه. "

اخبار گوناگون

× ×