روی خط خبر

موضوع: تازه ترین های باشگاه استقلال منبع: ورزش سه
امتیاز: 5 5

خبر "یادداشت:بازگشت پرسپولیس یحیی در نیمه دوم! " از منبع ورزش سه درتاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ مربوط به تیم استقلال با موضوع news-تازه ترین های باشگاه استقلال منتشر شد.

یادداشت:بازگشت پرسپولیس یحیی در نیمه دوم!

خوب، یحیی به موقع و قبل از آنکه دیر شود فهمید که حل مشکلات فنی تیمش، نیاز به راه حلی تا این حد بنیادی همچون تغییر سیستم ندارد.

به گزارش ورزش سه، بازگشت به همان شیوه ی بازی با چهار دفاع پس از اینکه یحیی گل محمدی سه نیمه از شیوه سه دفاعه استفاده کرده بود، جواب داد و پرسپولیس با بردن صنعت نفت آن هم با نشان دادن همان المان ها و شاخصه های تاکتیکی چند فصل اخیرش، از سایه درآمد.مهمترین فایده ی برد مقابل صنعت نفت آن هم با سیستم دفاع خطی چهار نفره، به نوعی بازگشت اعتماد به نفس به یحیی گل محمدی بود. مردی که احساس می شد پس از باخت به الهلال و سپس باخت به آلومینیوم اعتماد به نفسش را از دست داده و شاید به همین دلیل برخلاف آنچه از او در وفاداری اش به شاخصه های تاکتیکی مورد علاقه اش دیده می شد، برای حل مشکلی که خود بیش از هر کسی پس از بازی با آلومینیوم به آن اقرار داشت، رو به تغییر سیستم آورد. اتفاقی که از مردی چون او بعید می نمود و انتظار می رفت او به جای یک تغییر انقلابی و زیر سوال بردن کلیات تاکتیکی تیمش، به اصلاح جزئیات رو آورد. نکته ای که او بلاخره پس از تساوی همراه با انتقاد مقابل مس رفسنجان متوجه اش شد و فاصله بین بازی تیمش مقابل مس و نفت را به تمرینات تاکتیکی اختصاص داد.پرسپولیس مقابل صنعت نفت تفاوت ویژه ای با پرسپولیس سه بازی اخیر داشت و آن اعتماد به نفسی بود که به روح و ساق تک تک بازیکنان این تیم برگشته بود. همان اعتماد به نفسی که فقدانش باعث شده بود در بازی های قبل با کمترین فشاری توپ ها لو برود و بازیکنان کمتر از توانایی خود در دادن پاس های ریسکی تر و یا دریبل یار مقابل بهره ببرند. در کنار آن یحیی با دستور ویژه به امید عالیشاه و وحید امیری از آنها خواسته بود که از همان ابتدای بازی به زمین خودی آمده تا توپ های جلوی دفاع را بگیرند و بچرخانند. دستوری در جهت بازگشت همان اعتماد به نفس از دست رفته و اجازه ندادن به حریف برای اینکه تسلط روانی بر قرمزها پیدا کنند. وقتی اعتماد به نفس به خط دفاع و بازیکنان میانی برگشت، عالیشاه و امیری هم کمتر عقب آمدند و پرسپولیس به مدار طبیعی برگشت.از نظر تاکتیکی، جدال با صنعت نفت بهترین نمایش شاگردان گل محمدی در این شش هفته لیگ برتر بوده است. حتی نمایشی بهتر از بازی با فولاد و نساجی. پرسپولیسی که با حوصله بازی کرد، تا توانست حریف را عقب نگه داشت و به موقع از عرض زمین برای باز کردن دفاع فشرده حریف بهره برد. حالا با این برد پرسپولیس به مدار همیشگی خود در پنج سال اخیر برمی گردد و این خبر خوبی در آستانه بازی حساس مقابل استقلال و دربی هفته هشتم است.حجت شفیعی

آخرین اخبار باشگاه استقلال، تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و استقلال آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار تیم استقلال در حوزه news-تازه ترین های باشگاه استقلال، نشر خبر " یادداشت:بازگشت پرسپولیس یحیی در نیمه دوم! از منبع ورزش سه. "

اخبار گوناگون

× ×