روی خط خبر

موضوع: تازه ترین های باشگاه استقلال منبع: ورزش سه
امتیاز: 5 5

خبر "سپاهان و فولاد در انتظار گروه مرگ یا زندگی! (عکس) " از منبع ورزش سه درتاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ مربوط به تیم استقلال با موضوع news-تازه ترین های باشگاه استقلال منتشر شد.

سپاهان و فولاد در انتظار گروه مرگ یا زندگی! (عکس)

با رد درخواست دو باشگاه پرسپولیس و استقلال برای مجوز حرفه ای، حالا سرنوشت 17 سهمیه لیگ قهرمانان آسیا روشن شده است.

به گزارش "ورزش سه"، حذف استقلال و پرسپولیس از جام باشگاههای آسیا خبری نیست که به آسانی بتوان از کنار آن گذشت؛ اتفاقی که ارکان اصلی ورزش کشور یعنی وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال را با انتقاداتی تند مواجه کرده و فضای فوتبال ایران را تحت تاثیر خود قرار داده اما این تاثیر فقط داخلی نیست و لیگ قهرمانان هم متاثر از تصمیم سختگیرانه کمیته کنترل ورودی ای اف سی، این فصل با تغییراتی مواجه خواهد شد.پرسپولیس و استقلال از سال 2016 در لیگ قهرمانان آسیا حضور داشتند و حالا از ای اف سی خبر رسیده که پس از حذف این دو باشگاه از ACL تعداد سهمیه های مستقیم و غیر مستقیم کشورهای حاظر در غرب آسیا به این شرح تغییر یافته؛ جایی که ایران با از دست دادن دو سهمیه خود، همراه با ازبکستان، تنها کشوری است که دو نماینده در لیگ قهرمانان خواهد داشت (یک نماینده غیرمستقیم عراق انصراف داده است).در این بین 7 باشگاه نیز به عنوان سهمیه غیرمستقیم در لیگ قهرمانان آسیا حضور دارند که از بین آنها الزورای عراق انصراف داده است. از عربستان التعاون در پلی آف حاضر خواهد بود و از امارات نیز بنی یاس و شارجه اف سی. نکته مهم اینکه حضور الجیش سوریه، پس از سالها این کشور را صاحب نماینده کرده است.با توجه به این که کشور قطر در رنکینگ نهایی ای اف سی مقام اول رتبه بندی فدراسیون های غرب آسیا را داراست و همچنین باتوجه به عدم تمایل حضور سهمیه دوم غیر مستقیم کشور عراق، سهمیه غیر مستقیم قطر (الغرافه) بدون برگزاری مسابقه به مرحله گروهی صعود نموده تا به این ترتیب قطر صاحب چهار نماینده مستقیم در لیگ قهرمانان 2022 باشد. بر اساس این برنامه، الجیش سوریه برای صعود به مرحله گروهی باید التعاون را شکست دهد.از بین 20 سهمیه منطقه غرب، حالا تکلیف 17 تیم روشن شده که از ایران دو تیم سپاهان و فولاد در مرحله گروهی حضور خواهند داشت. نکته مهم اینکه از عربستان الفیصلی در لیگ قهرمانان حضور خواهد داشت تا تیم کمتر شناخته شده این مسابقات لقب بگیرد. همچنین از هند تیم "مومبای سیتی" برای اولین بار در لیگ قهرمانان نقش آفرینی می کند.با این وصف، سید بندی باشگاههای آسیا در قرعه کشی روز دوشنبه 27 دی که ساعت 9:30 صبح برگزار می شود، به این ترتیب خواهد بود که فولاد خوزستان قهرمان جام حذفی ایران به جای پرسپولیس در سید یک حضور خواهد داشت و فرصت این را دارد تا با گروه آسان تری روبرو شود. این تیم خوزستانی، با الهلال، السد، الجزیره و الدحیل روبرو نخواهد شد و همچنین به دلیل همسانی جغرافیایی، سپاهان نیز در گروه این تیم حضور نخواهد داشت. همگروهی با الفیصلی، مومبای سیتی و الغرافه شاید آسانترین گروه برای فولاد باشد. همچنین باتوجه به اینکه تیمهای قطری با حداقل توان وارد مسابقات خواهند شد، شاید سپاهان در انتظار همگروهی با السد و الدحیل از سید یک باشد و در ادامه قهرمان ترکمنستان و نیروی هوایی عراق، گروهی مطلوب را برای طلایی پوشان رقم بزنند. *مهدی حاجی خانی

آخرین اخبار باشگاه استقلال، تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و استقلال آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار تیم استقلال در حوزه news-تازه ترین های باشگاه استقلال، نشر خبر " سپاهان و فولاد در انتظار گروه مرگ یا زندگی! (عکس) از منبع ورزش سه. "

اخبار گوناگون

× ×