روی خط خبر

موضوع: تازه ترین های باشگاه استقلال منبع: ورزش سه
امتیاز: 5 5

خبر "خرداد، ماه برد استقلال در دربی است!" از منبع ورزش سه درتاریخ ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ مربوط به تیم استقلال با موضوع news-تازه ترین های باشگاه استقلال منتشر شد.

خرداد، ماه برد استقلال در دربی است!

استقلال در شرایطی امروز مقابل پرسپولیس قرار می گیرد که در دربی های برگزار شده خرداد ماه موفق تر بوده است.

به گزارش "ورزش سه"، امروز 10 خرداد ماه صد و یکمین نبرد سرخابی های پایتخت برگزار می شود. این در حالی است که استقلال و پرسپولیس در 100 نبرد قبلی فقط 7 بار در خرداد ماه مقابل یکدیگر قرار گرفته اند.اولین نبرد دو تیم در خرداد ماه در سال 1350 برگزار شد که دو تیم با گلزنی غلامحسین مظلومی و صفر ایرانپاک به تساوی یک بر یک رسیدند. دو سال بعد استقلال در ماه خرداد با تک گل رضا عادلخانی پرسپولیس را یک بر صفر شکست داد. در خرداد سال 1353 استقلال بازهم برنده دربی بود و اینبار حسن روشن گل آبی ها را به ثمر رساند.تا دربی شماره 28 در خرداد ماه 1365 هیچ دربی دیگری در خرداد برگزار نشد و در آن سال پرسپولیس با نتیجه 3 بر صفر و گل های بیانی(دو گل) و محمدخانی رقیب سنتی را شکست بدهد.4 خرداد 1369 دوباره نوبت به برتری استقلال رسید؛ جایی که آنها با نتیجه دو بر یک و با گل های عباس سرخاب و صمد مرفاوی در مقابل تک گل میراحمدیان به پیروزی رسیدند.8 خرداد 1371 بار دیگر استقلال برنده بود؛ تک گل صمد مرفاوی برای یک پیروزی خفیف(یک بر صفر) کافی بود. بعد از این بازی 11 سال طول کشید تا بازی سنتی فوتبال ایران در خرداد ماه برگزار شود. در سال 1382 پرسپولیس با گل های یحیی گل محمدی و حامد کاویانپور دو گل زد و یک گل از علیرضا اکبرپور دریافت کرد تا دو بر یک برنده باشد و این آخرین باری بود که دربی در خرداد ماه برگزار شد.از 20 سال پیش تابه امروز که صد و یکمین نبرد استقلال و پرسپولیس را شاهد خواهیم بود، هیچ دربی دیگری در ماه خرداد برگزار نشده است.با مرور نتایج دربی های برگزار شده در خرداد ماه به این نتیجه می رسیم که سهم استقلال 4 برد و سهم پرسپولیس دو برد بوده و یک بازی هم با تساوی خاتمه یافته است. به عبارتی استقلال در دربی های خرداد ماه موفق تر بوده و حالا باید دید در هشتمین نبرد خرداد ماهی دو تیم چه نتیجه ای رقم خواهد خورد.

آخرین اخبار باشگاه استقلال، تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و استقلال آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار تیم استقلال در حوزه news-تازه ترین های باشگاه استقلال، نشر خبر " خرداد، ماه برد استقلال در دربی است! از منبع ورزش سه. "

اخبار گوناگون

× ×